19 cze

Zabytki techniki: kopalnia Guido

Jakie atrakcje przyciągają turystów na teren Górnego Śląska? Zabytki techniki! Mogą one zachwycać swą historią oraz formą, a odkrywanie ich piękna każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jakie zabytki techniki warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Górnym Śląsku? Jednym z tych obiektów, któremu należy się uwaga ze strony turystów, jest zabytkowa kopalnia Guido w Zabrzu. To jeden z najciekawszych obiektów na Szlaku Zabytków Techniki – trasie, dzięki której każdy turysta może odkrywać najcenniejsze skarby województwa śląskiego. Dlaczego zabrzańska kopalnia stała się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części kraju?

Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu

Kopalnia Guido to wyjątkowa kopalnia węgla kamiennego. W trakcie jej zwiedzania można dowiedzieć się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz ujrzeć wiele narzędzi, wykorzystywanych przez górników w trakcie pracy pod ziemią. Sama kopalnia to ciekawy zabytek z połowy XIX wieku, który swą pracę zakończył w okresie międzywojennym.

Dostępne atrakcje

Na szczęście opuszczona kopalnia została dobrze zagospodarowana, a urządzona tu trasa turystyczna stała jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa śląskiego. Na poziomach 170 i 320 czekają na zwiedzających wyjątkowe atrakcje, które można odkrywać w towarzystwie miejscowych przewodników. Zabytkowa kopalnia stała się jednocześnie miejscem znanym z organizacji wielu ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych, które w podziemnej scenerii nabierają wyjątkowego charakteru.

Podsumowanie

Zabrze to piękne miasto, a znajdujące się na jego terenie zabytki techniki mają wyjątkowy charakter. Wycieczki po takich obiektach, jak zabytkowa kopalnia Guido, to jedna z najciekawszych propozycji dla tych, którzy chcą lepiej poznać to miasto i jego dzieje. Podziemna trasa turystyczna może oczarować każdego, a opowieści miejscowych przewodników na długo pozostaną w pamięci zwiedzających.